Arama Yapın
Kapat
Kurallar

Sözleşme, Teslimat ve İade - MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

Amacı:

 

Bu sözleşme OKULUNUZ EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ (bundan sonra Okulunuz - http://www.okulunuz.com Sitesi olarak anılacaktır) ile üye olan kişi (bundan sonra ABONE olarak anılacaktır) arasında aşağıda detayları açıklanan Abonelik Hizmeti için imzalanmıştır.

 

ABONE bu hizmet sözleşmesini okuyup kabul ettikten sonra bu ürün kullanabilir ve/veya bu hizmetten yararlanabilir ve sadece bu anlaşmada geçen maddelerde belirtilmiş haklara sahiptir

 

Önemli! Bu hizmeti ilk defa kullanmadan önce Hizmet Sözleşmesinin tamamını dikkatle okuyunuz. ABONE bu Hizmeti ilk kullanımından veya çalıştırmasından itibaren burada geçen anlaşma koşullarından haberdar kabul edilir. Bu metni okuduğu, anladığı ve buradaki koşullarla bağlı olduğunu kabul etmiş sayılır. Bu hükümleri kabul etmemeniz halinde hizmetten yararlanamaz, izleyemez, kursları, dersleri, konuları takip edemez ve kullanamazsınız. Bu koşullar dışındaki kullanım halleri telif haklarının ihlali olarak nitelendirilecektir.

 

Bu hizmetle ilgili tüm fikri ve sınai haklar Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesine ait olup, eserin izinsiz olarak kullanılması, çoğaltılması, yayılması, satışa sunulması ve benzeri durumlarda ilgili kişi veya kişiler hakkında hukuki ve cezai yaptırımlara başvurulacaktır.

 

ABONE Lisansı:

 

Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesinin içindeki sunumların, yazılımların, grafik ABONE arabirimlerinin, seslerin ve videoların ABONE tarafından aşağıda belirtilen hükümlere uygun olarak kullanılmasını şart koşar:

 

Lisans hakkı, son ABONE’ ye münhasıran eserin kullanma hakkı sağlamaktadır. "Kullanım Hakkı", ürünün kullanılmasını, saklanmasını, yüklenmesini, çalıştırılmasını ve görüntülenmesini satın alındığı sürece içermektedir. Lisans hakkı tanınan ABONE eserde değişiklik yapamaz, eseri çoğaltamaz, eseri yayamaz, başkalarının kullanımına sunamaz, eserden yararlanarak yeni bir eser oluşturamaz, eserin lisans ya da kontrol özelliklerinden herhangi birini devre dışı bırakamaz.

 

ABONE Hakları:

 

Bu ürün ister bireysel, ister kurumsal olarak satın alınmış olunsun, Okulunuz - http://www.okulunuz.com tarafından tek bir gerçek kişi üzerine kaydedilir ve sadece o kişi tarafından belirtilen süre içinde kullanılabilir.

 

Ürün hakkında yeterli bilgiye ve sistem gereksinimlerine sahip olduğuna inanan ABONE, şifre ve ABONE adını almak üzere http://www.okulunuz.com adresine giriş yapar. Üye kaydını gerçekleştirir.

 

Sisteme giriş yapan kullanıcı satın almak istediği aboneliği seçer, yönergeleri takip ederek ödeme işlemini gerçekleştirir ve aboneliği satın alır. Son kullanıcı almış olduğu bu aboneliği belirtilen süre içinde takip eder. Bu hizmeti başkalarının kullanımına açamaz, kiraya veremez.

 

Kullanım Kısıtlamaları:

 

Videolar, sunumlar, görseller, metinler ve konuşmaların bütün telif hakları Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesine aittir. ABONE; sunumları, görselleri, metinleri ya da konuşmaları Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesinden izin almadan kullanamaz.

 

Ürünün toplu halde izinsiz gösterimleri veya kullanımı olduğu takdirde gösterimi yapan organizasyon, şirket veya kurum; faaliyete katılan her bir kişi için gerekli olan kullanım bedelini Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesine ödemekle yükümlüdür. Söz konusu şifre bilgilerini veren ya da paylaşan ABONE doğacak olan hukuki ve cezai müeyyidelerden sorumludur.

 

Bu eğitimlerde veya içinden alınmış görsel malzemeyi, sunumları, sesleri, videoları ve ilgili olabilecek her türlü medyayı aynı veya alıntılanmış şekilde herhangi bir medya seklinde çoğaltmak, kopyalamak, yayınlamak ya da dağıtmak kesinlikle yasaktır.

 

Sözleşmenin Kabulü:

 

www.okulunuz.com sitesine üyesi olmak istiyorsanız, önce üyelik formunu doldurmanız gereklidir. Üye ol butonuna basmanız kayıt işleminiz için yeterlidir. Siteyi kullanmanızın kullanım, gizlilik ve satın alma şartlarını kabul ettiğiniz anlamına geldiğini unutmayınız.

 

Sözleşme Konusu:

 

Sözleşmeyi onaylayan ve ABONELİK ücretini ödeyen üyeye internet üzerinden Okulunuz - http://www.okulunuz.com’un içeriklerine abonelik süresince ulaşma, izleme, okuma imkanının sağlanmasıdır.

 

Sözleşme Bedeli ve Ödeme:

 

Sözleşme bedeli tüm vergiler dahil, Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesinde yazılı olarak belirtilen ABONELİK ücretidir. İnternet sahifesinde gösterilen şekilde gerekli işlemin tam olarak yapılması şarttır. Bu konuda üye tarafından yapılabilecek hatalar nedeni ile üyelikte ve ödemede çıkabilecek aksaklıklardan www.okulunuz.com sorumlu değildir.

 

İnternet üzerinden kredi kartı ile yapılan ödemelerin bedelleri üyenin kredi kartından otomatik olarak çekilir. Ödeme işlemi onaylandıktan sonra eğitimler kullanıma açılır. Üye İsterse Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesinin banka hesabına eğitim bedelini yatırarak da eğitimleri satın alabilir. Bu durumda eğitim ücretin hesaba geçmesinin ardından 24 saat içerisinde kullanıma açılır. Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesi indirim veya artırım ücret uygulamasını döneme göre değiştirme hakkına sahiptir. Kullanıcı üyelerin satın aldıkları ürünün satış, teslim ve iadesi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesi tarafından satılan tüm ürünler Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 14 maddesinin ğ bendinde sayılan Cayma Hakkının Kullanılamadığı Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallardan olduğu için ürün satın alındıktan sonra hiçbir şekilde iade söz konusu olamaz.

 

Teslimat, İptal İade Şartları:

 

Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesi ABONE hizmeti teslimat, iptal ve iade kuralları aşağıda belirtilmiş olup, ABONE bu Hizmeti ilk kullanımından veya çalıştırmasından itibaren burada geçen anlaşma koşullarından haberdar olduğu kabul edilir, bu metni okuduğu, anladığı ve buradaki koşullarla bağlı olduğunu kabul etmiş sayılır. Bu hükümleri kabul etmemesi halinde hizmetten yararlanamaz, izleyemez, kursları, dersleri, konuları takip edemez ve kullanamaz.

 

Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

 

Alıcılar, satın aldıkları abonelik hizmetinin satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

 

Satın alınan abonelik hizmeti 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcıya teslim edilir. Bu süre içinde abonelik hizmeti teslim edilmez ise, Alıcı sözleşmeyi sona erdirebilir.

 

Alıcı, satın aldığı abonelik hizmetinin bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının abonelik hizmetini teslim yükümlülüğü sona erer.

 

Abonelik hizmeti teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan abonelik hizmet bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, satıcı sözleşmeyi sona erdirir.

 

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve abonelik hizmeti süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

 

Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesi tarafından satılan abonelik hizmeti Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 14 maddesinin ğ bendinde sayılan Cayma Hakkının Kullanılamadığı Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallardan olduğu için ürün satın alınıp eğitim programına erişim sağlandıktan sonra hiçbir şekilde iade söz konusu olamaz.

 

Özel Hükümler:

 

a) Üye, sözleşme kapsamında kendisine daha önce başka üyelerce seçilmemiş bir ABONE adı ve şifre belirler. ABONE adı ve şifrenin seçimi, korunması tamamıyla üyenin sorumluluğundadır. Şifre sadece üye tarafından bilinir. Şifresini yanlış giren üye, şifremi unuttum bölümünden kendi e-mail adresine şifresinin gönderilmesini sağlayabilir. Şifrenin seçimi ve korunması tamamıyla ABONE’nın sorumluluğundadır. www.okulunuz.com şifresini yanlış kullananlardan doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir.

 

b) ABONE’nin üyeliği gerektiren servislere bağlanabilmesi için ABONE adını ve şifresini doğru girmesi gereklidir. Bu işlem üye girişi yapmak şeklinde tanımlanır. Üyenin faydalanacağı eğitimler, bedelini ödediği paketlere bağlı olarak giriş yaptıktan sonra üyeye gösterilecektir.

 

c) ABONE olma kişiseldir. Başkasına devredilemez ve kullandırılamaz.

 

d) ABONE, Okulunuz - http://www.okulunuz.com hizmetlerinden yararlandığı sırada, Üyelik formunda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin gerekli olduğu (şifre unutma gibi) durumlarda bilginin hatalı veya eksik olmasından doğacak zararlardan dolayı sorumluluğun kendisine ait olduğunu, bu hallerde üyeliğinin sona erebileceğini kabul eder. Üyeliğin devamı sürecinde Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesi tarafından istenilen gerekli bilgiler ABONE tarafından eksiksiz ve doğru olarak Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesine vermekle yükümlüdür.

 

ABONE bilgilerinde ki adres, telefon vb. gibi her türlü değişikliklerde Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesine bilgi vermek zorundadır.

 

e) ABONE, www.okulunuz.com tarafından verilen servislerin ve yazılımların telif hakkının Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesine ait olduğunu, bu yazılımları, dokümanları ya da servisleri hiçbir şekilde izinsiz çoğaltıp dağıtmayacağını, yayınlamayacağını, pazarlamayacağını kabul ve taahhüt eder.

 

f) ABONE verilerinin, Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesinin ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunması nedeni ile meydana gelebilecek zararlardan ötürü Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesinin sorumlu olmayacağını kabul eder.

 

g) ABONE kurallara aykırı davrandığı takdirde www.okulunuz.com gerekli müdahalelerde bulunma, üyeyi servis dışına çıkarma ve üyeliğe son verme hakkına sahip olduğunu kabul eder.

 

h) ABONE, hizmetin kullanımı ile ilgili internetten kaynaklanan sorunlardan Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesini sorumlu tutmayacağını kabul eder.

 

i) ABONE site geneline zarar verecek veya www.okulunuz.com’ u başka sitelerle davalık duruma getirecek zarar verici iş ve eylemlerde bulunmayacağını taahhüt eder. Bulunulduğu takdirde bundan doğacak zararlardan sorumlu olacaktır.

 

j) Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesinde yer alan orjinal sanat eserleri ve tasarım ürünlerinin tüm fikri hakları ilgili eser ve tasarım sahiplerinin olup 5846 sayılı kanuna göre koruma altındadır. www.okulunuz.com web sitesi içerisindeki her türlü yazılı ve görsel (video, fotoğraf, vs) içeriğin bilgisayara indirilmesi (download edilmesi), kopyalanması, çoğaltılması, bir web sitesinde veya diğer herhangi bir mecrada yayınlanması, bir web sitesinin içinde frame, i-frame ve benzeri şekillerde gösterimi, izin alınmadan link verilmesi yasaktır. Aksine davranışlar Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca suç teşkil edecek olup, bu tip davranışlarda bulunan www.okulunuz.com sitesinin kullanıcıları, www.okulunuz.com web sitesinin sahibi olan OKULUNUZ EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ'e cezai şart olarak her bir ihlal için fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla en az 1.000.000 TL'yi (Birmilyonlirayı) ödemeyi, bu cezai şartın fahiş olmadığını, ihlalin ve kusurun ağırlığına göre Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesinin bu ceza miktarı artırabileceğini ve mahkemelerden tenkisini talep etmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

Uygulanacak Hükümler:

 

Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler ve bu sözleşmede hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları uygulanacaktır.

 

Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri:

 

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İzmir mahkeme ve icra müdürlüklerinin yetkili olduğu kararlaştırılmıştır.

 

Copyright © Okulunuz - http://www.okulunuz.com sitesi. Tüm hakları saklıdır.

Kategoriler
Kapat
Profil
Kapat